loading

Kde a jak jsme již pomohli?

22. 07. 2021
Jsme rádi, že vám můžeme oznámit, že Nadační fond České srdce / Czech Heart Foundation přichází s dalším projektem, kterým je nový edukační portál Prague ICU.
Jedná se o bezplatnou vzdělávací platformu věnovanou všem lékařům, zdravotním sestrám či studentům medicíny.
Více na www.pragueicu.com.

13. 04. 2021

Operace Sulimana Miya Dhobiho, která dopadla úspěšně stála v přepočtu 5057 USD. Tento otec 5 dětí, prodavač v obchodě s kuřaty, jehož denní příjem je přibližně 10 USD by na tuto operaci nikdy nemohl sám dosáhnout. Jsme rádi, že díky vám, podporovatelům Nadační fond České srdce / Czech Heart Foundation a Proběhni.se, můžeme měnit lidské osudy v zemích, kde zdravotní pojištění neexistuje. Všechna čest lékařům Kaushalu Tiwarimu a Afroz Ansarimu za jejich šikovné ruce a dobré srdce.

10. 04. 2021

Skvělá zpráva. Jsme velmi rádi, že vás můžeme informovat o tom, že chirurgický zákrok Sulimana Miya Dhobi včera proběhl úspěšně! Náš přítel, dr. Kaushal Tiwari a dr. Afroz Ansari provedli dvojitou výměnu srdeční chlopně v nemocnici Birgunj v Nepálu. Pacient byl již extubován a zůstane na JIP do zítřka.

14. 04. 2020

Velikonoční výzva má první obdarované - Klinika Na Kosiku - www.klinikanakosiku.cz

 

Paní ředitelka Jakubovová před chvílí převzala 250 roušek pro své pacienty. Klinika poskytuje nepřetržitou léčebně-rehabilitační a ošetřovatelskou péči pacientům, kteří potřebují doléčení a rehabilitaci po akutní nemoci nebo po operaci. Super, že můžeme pomoci.

07. 04. 2020

Obdarován byl i Masarykův onkologický ústav Brno - 100 roušek z Moje Krejčovství v Brně. Požádali nás o pomoc pro své pacienty. Roušky budou vydávány ambulantním onkologickým pacientům.

03. 04. 2020

Pan Miroslav po srdečním infarktu patří do velmi ohrožené skupiny. Je super, že se od dcery dozveděl o tom, že distribuujeme roušky v Praze u sv. Ludmily a přišel si pro ní. Řekněte to i svým prarodičům. Jsme i v Brně v lékarně při Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. O víkendu budeme v Brně v lékarně na Mendlově náměstí.

01. 04. 2020

První senioři a lidé se srdečními problémy dostávají roušky v Brně i Praze.

 

Děkujeme za pomoc našim švadlenám z Moje Krejčovství v Brně a paní Kabelové, Smetanové a Zsizis, které pro nás šily v Praze.

 

A v neposlední řadě také Monice Králové, Márii Holické a Anně Chaloupce za pomoc při distribuci. 

10. 03. 2020

Dobrá věc se podařila, a to velká! Minulý týden jsme u 11-letého Robela diagnostikovali vrozenou vadu srdeční, se kterou by se dospělosti jistě nedožil. Dnes jsme se s ním a jeho maminkou sešli, již po operaci, daří se mu dobře.

09. 02. 2020

Máme super zprávu. Chtěli bychom vás informovat, že naše nadace pomohla Monaiji Khatoon z Nepálu. Diagnóza revmatické srdeční choroby s těžkou mitrální stenózou. Platili jsme výměnu mitrální chlopně a zachránili jsme jí život. Vše proběhlo bez komplikací. Pacientka byla diagnostikována v rámci naší zdravotnické mise v roce 2019 a placena penězi, které jsme vybrali na Proběhni.se! Díky za podporu všem našim běžcům a těšíme se na třetí ročník.

15. 01. 2020

Jsme ohromně rádi, že se nám podařilo zachránit další jeden lidský život. Díky finanční pomoci naší nadace mohla 26-letá Sunita Kumari z velmi chudé části Nepálu (Raamban, Sarlahi) podstoupit náhradu mitrální chlopně v nemocnici Birgunj. Operace dopadla dobře a celá její rodina je vděčná za pomoc, která z České republiky přišla.
Děkujeme Kaushal Tiwari a Ramchandra Khattri za pomoc s naplánováním operace.

13. 11. 2019

Díky naší nadaci mohl v minulém týdnu vyjet MUDr. Jakub Flašík z Fakultní nemocnice Olomouc na měsíční stáž do Kardiocentra v německém Lipsku. Toto jsou jeho první pocity a zážitky.

 

První týden mé měsíční stáže v Herzzentru Leipzig byl věnovaný dětské kardiologii, resp. dětské arytmologii. Za tuto prozatím krátkou dobu jsem měl možnost vidět poměrně dost dětí s vrozenými arytmickými syndromy či vrozenými srdečními vadami. Některé skutečně pouze několikaleté s již implantovaným ať už kardiostimulátorem, nejčastěji z důvodu pooperačně vzniklé poruchu převodu, či defibrilátorem, který měli někteří mladí pacienti ze sekundárně preventivní indikace a tedy již po překonané maligní arytmii.

Jednou z věcí, které mě hned v úvodu příjemně překvapili, byla přátelskost a vstřícnost veškerého personálu, který se ke mně prakticky ihned chová jako k jednomu z nich. Zřejmě je to způsobeno i tím, že jsou na zahraniční lékaře zvyklý, jelikož složení lékařského týmu v tomto špičkovém evropském kardiocentru je skutečně mezinárodní. Nejedná se však pouze o lékaře z České a Slovenské republiky, jak by si někdo mohl myslet, ale i o specialisty z mnoha různých evropských zemí jako je například Řecko, Itálie či Španělsko.

Obdivuhodné je zejména jejich pracovní nasazení a ochota si vzájemně vypomoct. Odpovědí na mou otázku, jak dlouho obyčejně v práci zůstávají, bylo: „Do pěti, šesti, někdy déle. Práce je vždy dost.“ Tuto skutečnost dokládá i fakt, že i kolem čtvrté hodiny jsou čekárny ještě plné lidí a například na elektrofyziologických sálech je běžně začátek některých výkonů plánovaný na šest hodin podvečer. A to všechno i při nedostatku personálu, ať už lékařského či sesterského, kterého je obdobně jako u nás nedostatek.

30. 10. 2019

Abdelazim Mohammad Suliman je 25letý muž z oblasti Dárfúr v Súdánu, kterému byla nedávno diagnostikována těžká revmatická náklonnost aortálních a mitrálních chlopní. Trpěl dušností, bolestí na hrudi a únavou. Jeho rodina si nemohla dovolit platit operaci, protože celková cena je 4 000 USD. Přes pomoc ze státního pojištění a přátel mu stále chybělo 1 500 USD. Jsme velmi rádi, že se správní rada naší nadace dohodla na poskytnutí darů na podporu této naléhavé operace, která se bude konat dnes v nemocnici Alshaab v Chartúmu v Súdánu. Přejeme mu vše nejlepší a budeme vás informovat o jeho výsledku.

 

Abdelazimova operace srdce byla úspěšná, jsme za to velmi šťastní. Děkuji za vaší podporu. Každý život je důležitý ❤️

09. 08. 2019

Již třetím mladým kardiologem, kterého naše nadace podpořila v cestě za vzděláním je MUDr. Tereza Havlenová z pražského IKEM, která nyní absolvuje měsíční stáž v Londýnské St Thomas' Hospital. Toto jsou její první dojmy ze stáže:

 

V pondělí 15.7.2019 začala moje měsíční stáž na Oddělení srdečního selhání a kardiomyopatií v St´ Thomas Hospital v Londýně. První týden se podle očekávání nesl převážně ve znamení řešení organizačních a administrativních záležitostí, po jejichž úspěšném zvládnutí ale stále zbývalo dostatek času na seznámení se s chodem kliniky a návštěvu jednotlivých pracovišť. Velkou pomocí mi po všech stránkách byla a je MUDr. Anna Chaloupka, Ph.D. z Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, která v současné době působí v St´ Thomas Hospital jako Clinical Fellow, a která mi bude mentorkou po celou dobu mé stáže. St´ Thomas Hospital je jednou z předních britských nemocnic s více než 800-letou historií, lokalizovaná na břehu Temže přímo naproti budovám Parlamentu a nedaleko ruského kola London Eye, takže už každodenní cesta do práce je pro cizince neobvyklým zážitkem. Zdejší Kardiologická klinika poskytuje vysoce specializovanou péči pacientům s nejširším spektrem diagnóz vč. vrozených srdečních vad a hereditárních onemocnění. V 1. týdnu stáže jsem měla možnost navštívit standardní oddělení i jednotku intenzivní péče, katetrizační sál, specializovanou ambulanci pro pacienty s kardiomyopatiemi, pracoviště magnetické rezonance a zúčastnila jsem se i multioborového semináře, na němž jsou pravidelně diskutováni nejkomplikovanější pacienti. V následujících týdnech bych se chtěla podrobněji zaměřit na problematiku kardiomyopatií.

28. 06. 2019

Dalším studentem medicíny, který absolvoval školící program v rámci naší platformy Czech Heart Academy byla Jana Slesarenko (pod vedením MUDr. Evy Borišincové Evina Bore). Gratulujeme! A děkujeme také IKEM za spolupráci na projektu. 

24. 06. 2019

Mise do Botswany končí, během pěti dní naši lékaři v okolí města Maun echokardiograficky vyšetřili necelých 700 lidí, z toho 340 dětí. Celá mise byla organizována ve spolupráci s místními lékaři z hlavního města Gaborone a jednalo se o historicky první screening revmatické choroby srdeční v této zemi. Nalezli jsme celkem sedm patologických nálezů. O všechny bylo následně postaráno, ať již v podobě naplánovaných klinických kontrol, či ve dvou případech načasování brzkých operací. Nikdo z vyšetřených o svém onemocnění předtím nevěděl. Děkujeme všem za podporu!

 

21. 06. 2019

Žena na fotce je Kapenawarwe, 20letá matka z města Maun v Botswaně. Byla ji diagnostikována těžká postrevmatická mitrální regurgitace společně s dilatací levé síně. Nebyla si vědoma, že má jakýkoli problém se srdcem. To je další příklad, jak důležité naše mise jsou ❤️ Kdyby nebyla vyšetřena, její 1,5leté dítě by muselo vyrůst bez matky. Držíme palce s následnou léčbou.

16. 06. 2019

Dnes náš tým pokračoval ve svém screeningu v severní části Botswany. Celkem bylo v místních školách vyšetřeno 80 dětí, hledali jsme revmatickou či vrozenou srdeční vadu. Vděčnost, úsměv a štěstí dětí jsou prostě nakažlivé ❤️

14. 06. 2019

Náš první den jsme vyšetřili téměř 100 dětí ze základní školy Moremi v Maunu v Botswaně. Bylo to pěkné překvapení, když jsme zjistili pouze dva případy pravděpodobného revmatického onemocnění srdce. Nebylo zjištěno žádné vrozené srdeční onemocnění. Zítra budeme pokračovat s dalšími dvěma školami ❤️

10. 04. 2019

Jako možná vůbec první zdravotnický subjekt v historie naší země, jsme zorganizovali a pomohli zaplatit zahraniční stáž pro dvě zdravotní sestry. Po svém návratu z Londýna nám jedna z nich, Marika Spiskova z FN USA v Brně, popsala své zážitky a pocity.

 

Díky nadačnímu fondu České srdce jsem měla možnost strávit dva březnové týdny ve špičkové Royal Brompton Hospital. Tato nemocnice v srdci Londýna se zaměřuje na vysoce specializovanou kardiologii a kardiochirurgii v kombinaci s plicním onemocním a představuje též jedno z pěti ECMO center v UK, které pokrývá celý jižní cíp Anglie. S kolegyní jsme měly možnost stát se na chvíli součástí týmu, který je zde opravdu multidisciplinární. Z pohledu sestry intenzivní péče v ČR mohu říct, že největší rozdíl mezi prací ve své domovské nemocnici (FN USA Brno a FN Brno) jsem neviděla ani tak v samotné "bed side" práci NLZP, ale spíš v systému péče, jeho strukturalizaci a orientací na samotného pacienta a jeho rodinu, kteří jsou skutečnym centrem a smyslem naší práce. Dostatek personálu a jeho vysoká profesionalita je zde samozřejmostí, která ale při hlubším pohledu stojí na práci dalších specializovaných sester a edukátorů, zaměřujících se na nábor, zaškolení, udržení a další vzdělávání nově najatých pracovníků. Motivací pomyslné práce na sobě je zde i možnost užší profilace a postupu v oblasti, která danou sestru zajímá. Jsem velice vděčná za šanci nabrat novou energii a inspiraci pro svoji další práci a vzdelávání.

18. 03. 2019

Jedním z hlavních pilířů naší činnosti, je podpora vzdělávání mladých kardiologů. Proto jsme podpořili MUDr. Evu Polákovou (Ewa Polak) z Fakultní nemocnice v Motole v absolvování měsíční klinické stáže v jednom z nejlepších kardiologkých pracovišť Evropy, v Royal Brompton Hospital v Londýně. Toto nám dnes napsala: 

 

"Díky Nadačnímu fondu České srdce jsem měla možnost vycestovat na měsíční stáž na jednotce intenzivní péče pro dospělé (AICU) v Royal Brompton Hospital v Londýně. Tato nemocnice se zaměřuje na onemocnění srdce a plic a je jedním z 5 britských ECMO center. Ve Velké Británii je péče o pacienty s ECMO centralizována. ECMO tým vyjíždí do spádových nemocnic, na místě zavádí ECMO a následně pacienta převáží do centra. Včera jsem měla poprvé možnost zúčastnit se výjezdu (retrieval). Do londýnského centra byla referována 54letá pacientka pro respirační selhání 2. typu a acidózu (pCO2 14, pH 7.0). Tým ve složení lékař AICU, sestra, perfuziolog, řidič a já vyrazil na 2,5hodinovou cestu sanitkou z centra Londýna do Wales. Po příjezdu lékař vyšetřil pacientku a pohovořil s příbuznými. Mezitím byla pacientka převezena na chirurgický sál. Následně během necelých 30 minut bylo zavedeno VV ECMO a pacientka byla transportována do Londýna. Kromě péče o ECMO pacienty (v současné době 4 VV a 2 VA, v době chřipkové epidemie zvládli i 14 současně) se zdejší AICU věnuje péči o pacienty po kardiálních a plicních operacích. Jsem velmi vděčná, že mo bylo umožněno získat tyto cenné zkušenosti." 

05. 03. 2019

Ano, to, co děláme, má smysl! Další mladý člověk bude mít díky naší misi možnost žít normální život. Jen dva týdny po zjištění významné porevmatické stenózy mitrální chlopně, podstoupila 30-letá Tanahi Nepali, balónkovou plastiku této chlopně ve městě Bharatpur.

01. 03. 2019

Díky Nadační fond České srdce / Czech Heart Foundation měla MUDr. Tereza Schimerová možnost vycestovat a zúčastnit se 1-měsíční stáže v jednom z nejlepších kardiocenter v Evropě, v německém Lipsku. "Jsem přesvědčená, že stáž v Lipsku mě nenaučila jen pár diagnóz navíc. Dala mi jedinečnou příležitost vidět svoji práci z jiného úhlu pohledu. Pozorovat práci kolegů lékařů a inspirovat se v jejich přístupu k dané problematice i k pacientům, na což v běžném pracovním procesu člověk většinou nemá ani čas, ani kapacitu. Zastavit se na chvíli v každodenním nastoleném režimu a uvědomit si, co má vlastně na své práci rád. V neposlední řadě také získat nový impuls k dalšímu studiu a rozšiřování obzorů. A za tuto možnost Nadačnímu fondu České srdce moc děkuji," říká Tereza a my ji děkujeme za hezká slova. 

14. 02. 2019

Mise do Nepálu je za námi. Celkem jsme vyšetřili přes 1200 lidí, z toho více než polovinu dětí. Odhalili jsme 14 srdečních vad, které budeme nadále sledovat. Jsme připraveni finančně podpořit léčbu všech dětí a náklady spojené s dopravou k výkonu a medikací. A už v průběhu mise jsme zajistili operaci malé Sunity. Těší se pevnému zdraví. Nic z toho by nebylo možné bez vaší podpory. Za to děkujeme. A doufáme, že nás opět podpoříte na druhém ročníku Proběhni.se. Malá rekapitulace:

 

Jugedi - 150 vyšetřených = 7 odhalených případů (to je ohromné číslo, je to výrazně více než by při podobném vzorku bylo v ČR): 2 mitrální stenózy, 2 mitrální regurgitace, 1 aortální regurgitace, 1 defekt septa síní, 1 těžká disfunkce komory při diletační kardiomyopatii.

Dhodeni - 172 lidí dohromady na echo = 100 dospělých a rychlý screening 72 dětí z místní školy. Bez nálezu.

Madi Village - 257 vyšetřených lidí - objeven jeden případ. Starší můž, který bude muset na operaci.

Scheer Sharada - přibližně 700 dětí z místní školy. Na echo se posílaly jen podezřelé nálezy. 115 vyšetřených - odhaleny 3 závažné srdeční vady.

Mulabari - vyšetřeno přes 500 lidí, ale na echo se dostaly hlavně děti. Nakonec 150. Dva případy - defekty septa síní. A na závěr ještě významná mitrální stenóza u mladé ženy.

 

Všechny případy nadále řešíme a budeme informovat o vývoji. Děkujeme za podporu a zůstaňte s námi. Pomáhat má smysl!

31. 01. 2019

Dnes máme radost a slavíme. Třináctiletá Sunita, kterou jsme vyšetřovali hned první den nepálské mise ve vesnici Jugedi, podstoupila PTMC (perkutánní transluminální mitrální komisurotomie). Vše proběhlo bez komplikací. Okamžitě byl patrný pozitivní výsledek a malá Sunita se usmála. Přejeme ji pevné zdraví!

16. 11. 2018

V rámci mise v Súdánu Nadační fond České srdce finančně podpořil operaci šestiměsíční Fatimy. Naši lékaři Michal Pazdernik a Radoslav Maxian budou u operace přítomni. Celý výkon stojí dva tisíce dolarů. Rodiče malé holčičky by si zákrok nemohli dovolit. Dnes jsme malou potkali a dali jí dárek od našich fanoušků z České republiky - obřího plyšáka, který jí snad dodá kuráž. Zítra Fatimě spravíme srdíčko, aby mohla žít dlouhý a spokojený život. Operace 6-ti měsíční Fátimy proběhla úspěšně, bez komplikací. Malá byla statečná a my jsme rádi, že jsme jí mohli pomoci k tomu, aby její dětství nebylo ovlivněno srdeční vadou. Přejeme jí pevné zdraví!

14. 11. 2018

Lékaři Nadačního fondu České srdce Michal Pazdernik z IKEM v Praze a Radoslav Maxian z VÚSCH v Košicích navštívili základní školu kousek od Chartúmu. Cílem je zdarma vyšetřit místní žáky. Téměř sto dětí, které by normálně neměli možnost takovéto vyšetření podstoupit. Program nadačního fondu jim to ale umožní.

16. 08. 2018

Nihad Mamo a Hanaa Mamount Osman dorazily do České republiky a dnes zahájili svou měsíční stáž na pražském IKEM :-) První týden bude věnován kardiologii pod vedením dr. Michala Pazderníka. Vítejte Nihad a Hana

01. 08. 2018

Teshome Alene a Su'ad Mohammed zahájili svůj třetí týden stáže ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Po týdenních stážích na chirurgickém a gynekologickém oddělení získavají tento týden klinické zkušenosti z oblasti radiologie a nukleární medicíny. Hodně štěstí a užijte si svůj pobyt v České republice Teshome a Suad

10. 06. 2018

Naším cílem je rozvíjet českou kardiologii, proto jsme se rozhodli založit program Czech Heart Academy. Dnes pod vedením MUDr. Martin Bláha dokončila náš kardiologický kurz na IKEM studentka medicíny z 2. lékařská fakulta UKBarbora Chabova. Gratulujeme k získání certifikátu !

29. 05. 2018

Právě jsme zaplatili 53 549 Kč za letenky našich lékařů do Jihoafrické republiky, kteří se od 13 do 28.července 2018 v oblasti Mpumalanga zúčastní echokardiografické vyšetřovací mise. Tereza Mikusova, Maria Holicka a Jan Naar vytvoří Českou větev mezinárodního týmu vedeného dr. Julia Grapsa, který bude mít za cíl nalézt skryté srdeční vady u chudých dětí v odlehlých oblastech JAR. Časné rozpoznání srdečních onemocnění zvýší pravděpodobnost jejich úspěšné léčby a vidíme v něm velký smysl, proto jsme se rozhodli tuto misi finančně podpořit.

30. 04. 2018

SKVĚLÁ ZPRÁVA !!!! Díky společnosti Cardion (http://www.cardion.cz/) a našemu příteli dr. Kaushal Tiwari byl před dvěma dny úspěšně operován pacient v Nepálu. Díky skvělé spolupráci jsme zachránili jeden mladý lidský život. 


Každý lidský život se počítá


Náš pacient je 21letý chlapec z velmi odlehlé oblasti Nepálu zvané Bajhang. Studuje ve městě Bharatpur (místo, kde pracuje dr. Kaushal Tiwari). Nedávno začal mít při pravidelných aktivitách nepravidelný dech. Byla diagnostikována těžká kombinovaná postreumatická afektiva mitrální chlopně. Tento mladý pán pochází z velmi chudé rodiny. Jeho otec je farmář a má další tři sourozence. Nemohli si dovolit náklady na léčbu. Vzhledem k podpoře Nadačního fondu České srdce a společnosti Cardion byla provedena jeho operace a nemusel platit náklady na léčbu.

24. 04. 2018

904 + 200 + 450 200 = ÚSPĚCH 

904 běžců, více než 200 účastníků preventivně vyšetřených na kardiovaskulární rizika a 450 200 CZK na další podporů programů Nadační fond České srdce / Czech Heart Foundation. Úžasný úspěch Proběhni.se. Děkujeme za podporu

15. 02. 2018

Desáté zachráněné dítě!

 

Jsme moc rádi, že se díky naší pomoci podařilo katetrizačně odoperovat celkově desáté dítě s vrozenou srdeční vadou (perzistující ductus arteriousus) v Súdánském Khartoumu ! Jednalo se o 19 měsíčního chlapečka Abbas Abdurahem, který měl opakované respirační infekce při počínajícím srdečním selhání. Katetrizační set, který stál přibližně 20 tisíc korun by si rodina z chudé venkovské oblasti nemohla nikdy dovolit. Toto má smysl.

10. 11. 2017

Třetí mise v historii naší nadace je u konce, celkem jsme prohlédli 951 lidí za 5 dní !!! Byl zkoumán BMI, krevní tlak, glykémie a srdeční funkce pomocí echardiografie. Díky všem členům týmu. Byl to nezapomenutelný čas.

27. 07. 2017

Dva nadaní studenti medicíny z Bahir Dar University, Bahir Dar, Ethiopia zrovna absolvují stáž na oddělení kardiochirurgie ve Fakultní Nemocnice Hradec Králové. Dawit Muche Tavabe (23) a Addis Tadesse Tedla (25) z Etiopie přímo na operačním sále.

10. 07. 2017

Je nám obrovskou radostí vám oznámit, že spektrum pomoci Nadační fond Africké srdce ve vzdělávání afrických studentů medicíny se dále rozrůstá. Dva nadaní studenti medicíny z Bahir Dar University, Bahir Dar, Ethiopia, i díky naší pomoci, dnes přiletěli do ČR a absolvují 6-týdenní stáž ve Fakultní nemocnice Hradec Králové. V této aktivitě vidíme velký potenciál, věříme že tato přímá podpora vzdělanosti bude v budoucnu přinášet velký užitek.

20. 06. 2017

Roaa Alrofaay Hagar a Esraa H. Hussien patří mezi najnadanější studentky medicíny z Alzaiem Alazhari University v Sudánském Khartoumu. Budou prvními dvěmi ženskými studentkami v našem programu, na pražský IKEM přijedou na měsíční stáž v srpnu tohoto roku. Právě obdrželi zvací dopis

06. 06. 2017

Ghana zůstává v našich srdcích. Přes 300 pacientů jsme ošetřili v rámci bezplatného screeningového programu v 5 vesnících a městech. 

17. 04. 2017

Mezi usměvavými dětmi v chudé vesnici Dutch Komenda chvíli po vyšetřování srdce. Úžasný zážitek společně s Less Privileged Ghana Foundation v krásné zemi Ghaně.

11. 04. 2017

Právě jsme se sešli s doktorkou Yao, úžasnou ženou a jednou ze tří dětských kardiologů v celé Ghaně. Všichni pacienti u kterých během našeho vyšetřování nalezneme nějaký srdeční problém budou referováni do místniho Cardiothoracic centra v hlavním městě Accře

29. 03. 2017

Další člověk v Súdánu má šanci na normální život. Dvacetiletý Mona Abdulrahman Sabil z oblasti Severní Kordofan na západě Súdánu by bez naší pomoci neměl šanci na plnohodnotný život. Teď má zdravé srdce. První dospělý pacient podpořený Africkým srdcem. Díky za spolupráci nemocnici Ahmed Gasim Hospital

23. 03. 2017

Do Ghany nepřivážíme jen lékařský tým, vyšetření zdarma a zdravotnickou pomoc. Bereme s sebou také radost pro ty nejmenší. Hračky, které léčí jinak: dětským úsměvem. Děkujeme za ně

03. 03. 2017

Dobrých zpráv není nikdy dost. Dnes přišla jedna super ze Súdánu. Další dítě má díky podpoře Nadačního fondu Africké srdce naději na bezproblémové dětství. Její jméno je Tanzeal Hatem a má 3 roky. Hodně štěstí a zdraví 

27. 02. 2017

Díky vašim darům jsme zaplatili katetrizační operaci prvnímu dítěti v letošním roce. Pětiletá Aya Yousif ze severního Darfúru se těší dobrému zdraví. Zákrok proběhl bez komplikací. 20 tisíc Kč, což je cena jednoho katetrizačního setu, umožnilo malé Aye normální dětství a život bez omezení. Děkujeme za podporu 

20. 02. 2017

Život je jedna velká skládanka a stáž na IKEM v Praze může být její důležitá část. Studenti Mohammed Magzoub a Mustafa M ELhassan o tom už ví své. První týden mají úspěšně za sebou a začínají druhý. 

02. 02. 2017

Naše dubnová zdravotnická mise do Ghany by se nemohla uskutečnit bez pomoci nadace Less Privileged Ghana Foundation, organizace pomáhající těm, kteří neměli ve svém životě tolik štěstí. Děkujeme jejímu zakladateli David Ekow Duron, za veškerou pomoc s organizací. A těšíme se na společnou cestu

1

15. 11. 2016

Další dobrá zpráva. Malá Shahd Abadie, šestnácti měsíční holčička vážící 8,5 kg, je dalším dítětem, kterému se dostalo pomoci Nadačního fondu Africké srdce. Z důvodu vrozené srdeční vady měla velké problémy s dýcháním. Ty jsou nyní minulostí a holčičce se daří skvěle. 

13. 10. 2016

Dnes jsme provedli katetrizačních operace dvou malých dětí v nemocnici Mawada v Chartúmu. Jedno roční Muataz a tří letý Munsin. Obě děti měli vrozenou srdeční vadou (persistující ductus ateriosus), po výkonu jsou v dobrém stavu. 

12. 10. 2016

Navštívili jsme Univerzitu Alzaiem Alazhari v Sudánském Khartoumu, kde jsme se setkali se studenty a odpovídali na jejich otázky ohledně stáží v českých nemocnicích. Poté probíhalo výběrové řízení, ve kterém jsme osobně mohli s každým se zájemců setkat. Další 2 studenti přijedou na měsíční stáž do pražského IKEM v lednu 2017.

06. 10. 2016

Dalších přibližně 100 pacientů bylo vyšetřeno v Nepálském městě Hetauda. Všichni pacienti, u kterých byla nalezena nějaká patologie na ultrazvukovém vyšetření srdce, byli o své nemoci informováni, byla naplánována kontrola či nabídnuty vhodné možnosti léčby

04. 10. 2016

Nepal, Birgunj. 37 stupňů Celsia, 93% vlhkost vzduchu. Nejchudší oblast Nepálu dnes přivítala lékaře Afrického srdce a nepálské kolegy. Lidé bez možností získat kvalitní zdravotní péči měli možnost bezplatného vyšetření krve a srdce. Odhalili jsme téměř 20 závažných komplikací a zajistili následné ošetření. Jsme rádi, že můžeme být tam, kde naší pomoc opravdu potřebují.

02. 10. 2016

Kalaiya, Nepal. Přes 400 pacientů všech generací dorazilo na vyšetření srdce. Naši lékaři odhalili řadu srdečních problémů a nabídli odpovídající pomoc.  

30. 09. 2016

Sedmiletý súdánský chlapec Adam Abdulrasol s vrozenou srdeční vadou se stal třetím odoperovaným dítětem v rámci programu podpory Nadačního fondu Africké srdce. Jsme rádi, protože se po katetrizačnímu výkonu těší dobrému zdraví i náladě.

16. 09. 2016

Po úspěšné misi v Sudánu, kde jsme vyšetřili 1122 dětí, jsme byli osloveni z Nepálu. Naším primárním cílem je Afrika, ale pomoc nedávným zemětřesením postižené oblasti Nepálu Chitwan / Bharatpur jsme nemohli odmítnout. Tým vyrazí na misi za své vlastní peníze a ve své dovolené v tomto složení - Michal Pazderník a Tomáš Kaplan - doplněný o lékařky Shahnu Suhail a Denisu Jahnlovou. Během týdenní mise budeme vyšetřovat dospělé i děti s cílem diagnostiky revmatické choroby srdeční a vrozených srdečních vad.

15. 09. 2016

Dvouleté holčičce Kaltom Abakar, která trpěla srdečními komplikacemi, se po katetrizační operaci financované Nadačním fondem Africké srdce daří dobře. Na fotografii se svou matkou - omluvte prosím zhoršenou kvalitu snímku. Přejeme malé Kaltom hodně zdraví! A budeme její stav i nadále sledovat.

12. 09. 2016

Další súdánské dítě se může díky finanční pomoci Nadačního fondu Afrického srdce těšit na normální dětství. Dvouletá holčička Kaltom Abakar pocházející z chudé súdánské provincie Kassala na východě země dlouhodobě trpěla opakovanými infekcemi horních cest dýchacích a srdečními komplikacemi. Ty se podařilo katerizační operací odstranit. Přejeme malé Kaltom hodně zdraví!

08. 09. 2016

Další dny při studiu - tentokrát na oddělení Experimentální medicíny IKEM, kde studenti strávili 2 týdny.

04. 09. 2016

Studenti v průběhu druhého týdne studijního pobytu asistovali na Kardiochirurgii pod vedením MUDr. Petera Iváka. Vedou si prozatím skvěle.

17. 08. 2016

Studijní program v České republice pro africké studenty medicíny má první dva súdánské účastníky. V průběhu měsíce budou školeni na vybraných klinikách pražského IKEMu. První část absolvují pod dozorem MUDr. Michala Pazderníka na klinice kardiologie.

01. 07. 2016

První dva Súdánští studenti medicíny přijedou na měsíční stáž na pražský IKEM v polovině srpna 2016. Oba patří mezi nejnadanější studenty Lékařské fakulty v Súdánském Khartoumu. Během svého pobytu na IKEM se budou dva týdny věnovat práci v laboratoři na některém z již existujících projektů. Toto by jim mělo mimo jiné pomoci s jejich první vědeckou publikací. Třetí týden praxe se budou vzdělávat na Oddělení kliniky kardiologie IKEM pod vedením MUDr. Michala Pazderníka. A závěrečný týden budou moci strávit dle svého uvážení a preferencí na kterémkoliv oddělení IKEM (Oddělení nefrologie, diabetologie či kardiochirurgie). Díky řediteli IKEM, MUDr. Aleši Hermanovi, PhD., budou moci studenti po celou dobu jejich pobytu zdarma bydlet na nemocniční ubytovně.

24. 06. 2016

Díky naší podpoře se podařilo zachránit první Sudánské dítě. Africké srdce se postaralo o zakoupení katetrizačních pomůcek k perkutánímu uzavření vrozené srdeční vady - otevřené Botallovy tepenné dučeje. Zakoupení těchto pomůcek přes firmu Occlutech, která je v Německu vyrábí, přišlo na necelých 19 tisíc korun. Jednalo se o tříletou holčičku jménem Riham Ridwan Adam, která kvůli této srdeční vadě neprospívala a vážila pouze 9 kilogramů. Dívenka pochází z oblasti Darfúr v západní části Sudánu a k provedení výkonu musela přicestovat za našim místním dětským intervenčním kardiologem dr. Basitem do hlavního města Khartoumu 1030 km. Na fotkách najdete holčičku před výkonem a dva dny po výkonu, kdy byla v pořádku propuštěna domů. V následujících měsících Vám přineseme další informace jak se Riham daří, včetně fotografií.

iconNadační fond České srdce / Czech Heart Foundation
IKEM - Institut klinické a experimentální medicíny / Institute for Clinical and Experimental Medicine
Vídeňská 1958/9
140 21 Praha
icon+420 770 171 111
iconinfo@nfceskesrdce.cz
iconwww.nfceskesrdce.cz
iconFacebook